Blog

Aronya ( Aronia Melancarpa )

Aronya ( Aronia Melancarpa )

Antik çağlardan beri tüketilen süper meyve olarak da bilinen aronia (aronya) çekirdekli, mayhoş tatta, mor ve üzümsü bir meyvedir. Kızılderililer tarafından yüzlerce yıldır kullanılan aronya meyvesinin anavatanı Kuzey Amerika’dır. Meyvenin güçlü etkisini yemeklerine katan Kızılderililer kışın çetin şartlarında hastalıklara karşı dirençli kalmak ve daha sağlıklı olmak için aronyadan yararlanmışlardır.1900’lerden sonra aronya bitkisi Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya ve Rusya’ya gelmiş, oradaki topraklarda yetiştirilmeye başlanmıştır. Aronyanın Türkiye’ye gelmesi ve yetiştirilmesi oldukça yenidir.

Bionesh markası olarak Türkiye’ de kendi bahçelerimizde aronya üretimini yaparak ve 2 yıllık AR-GE çalışmalarımız sonucunda kendi üretimimiz olan doğal  Aronya Özlü Onarıcı Bakım Kremimizi sizlerin beğenisine sunduk.

ARONYANIN FAYDALARI

Kanser hücreleriyle savaşır

Bağırsak tümörü, beyin tümörleri, pankreas ve mesane kanserlerine karşı koruyucu özelliği bulunmaktadır.

Kolestrolü düşürür

Araştırmalara göre aronyanın çözünür lif içermesiyle kötü kolesterolü uzaklaştıran kalp dostu bir meyve olduğu ve düzenli kullanıldığı takdirde kolesterolü, kan şekerini normalleştirdiği düşünülmektedir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan aronya meyvesi; A vitamini, C vitamini, K vitamini, E vitamini, magnezyum, potasyum, demir, kalsiyum, sodyum, çinko, manganez gibi birçok vitamin ve mineral içermektedir.

Kilo kontrolunu sağlar

Düşük karbonhidratlı ve ketojenik diyet uygulayan kişiler genellikle meyveden uzak dursa da aronya meyvelerini ölçülü tüketebilir. Kilo kontrolünde mükemmel sonuçlar veren aronya vücudu temizleyerek bağımlılık yapan maddelerin ve UVB ışınlarının zararlarından da vücudu arındırmaktadır.

Antioksidan içerir

En etkili antioksidan içeren meyve olma özelliğinden dolayı insan sağlığının korunmasında çok önemli bir yer almaktadır. İnsan vücudunun sağlıklı kalması için meyveler arasında bilinen en yüksek Antioksidan, ORAC ve OPC değerlerine sahiptir. Çok güçlü antioksidan özelliğinin yanı sıra mikropsuz iltihaplarda (sedef, romatizma,kireçlenme,damar sertliği) mucizevi etkisi vardır.

Yaşlanmayı geciktirir

OPC’ler güçlü antioksidanlardır. Erken yaşlanmaya olan etkisi bakımından en etkili olanlar maddelerden bir tanesidir. Cildin gençlik ışıltısını korurlar. Araştırmalar OPC’lerin kolajen, elastin ve hiyalüronik aside zarar veren bazı enzimlere etkili bir şekilde engel olduklarını göstermiştir. Aronya, OPC Değeri en yüksek meyvelerdendir.

ARONYA ÖZLÜ ONARICI BAKIM KREMİ NE İŞE YARAR?

Dünya’da ilk ve tek olma özelliğine sahip olan “Bionesh Intensive Care Cream Aronia Extract (Aronya Özlü Onarıcı Bakım Kremi)” vücuttaki toksik maddelerin atılmasına, hücrelerin yenilenmesine, ciltte oluşan hasarların onarılmasına ve cilt kırışıklıklarının azaltılmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir